Nyheter från våra lag
Extra Open i GA-hallen 17-19 juli
Open Gym - 15 jul
Ledarutbildning 2024
Tränare - 3 jul
HBBK Basketskola har sommaruppehåll
Basketskolan (födda 2013 och senare) - 7 jun
Open Gym sommaren 2024
Open Gym - 21 maj
Basketskolan håller time-out lördag 4 och 11 maj.
Basketskolan (födda 2013 och senare) - 1 maj
Lundaspelen 2025
Tränare - 10 apr
Basketskolan håller Påsklov
Basketskolan (födda 2013 och senare) - 27 mar
Öppen hall på påsklovet för HBBK:are
Open Gym - 16 mar
Öppen hall på sportlovet för HBBK:are
Open Gym - 13 feb
Basketskolan säsong 2023/24
Basketskolan (födda 2013 och senare) - 25 jan
Bemanning evenemang
2 jul, 20:27
Vi behöver fortfarande hjälp att bemanna Bayside & även Diggiloo för de som tycker att musikfestival är för högljutt!
Bayside fre-lör 12-13 juli - erik@helsingborgbasketbollklubb.se eller 0706778262
Lista på pass som måste bemannas.
Diggiloo 20 Juli jennie@helsingborgbasketbollklubb.se
2 personer till barnlandet Tid: 15.00- ca 21.00 16+
FULLT! till staketvakt Tid: 15.30 - 22.30 18+
Johnell Smith ansluter till HBBK
Sportlotten-tävlingen avgjord!
22 maj, 10:54
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 21/9
10:30 |
F0809 (födda 2008-09) Eoshallen A, Lund |
Lör 21/9
11:30 |
Herrar Div 2 GA-hallen, Helsingborg |
Lör 21/9
11:30 |
IK Eos P10 Vit Eoshallen B, Lund |
Lör 21/9
11:50 |
IK Eos F08-09 Eoshallen A, Lund |
Lör 21/9
13:00 |
Lugi Basketboll P10 Eoshallen B, Lund |
Lör 21/9
13:10 |
Lobas utv. Pilängshallen, Lomma |
Lör 21/9
13:40 |
P13 (födda 2013) Toftahallen, Ödåkra |
Lör 21/9
15:45 |
F10 (födda 2010) Toftahallen, Ödåkra |
Lör 21/9
16:15 |
P0809 GA-hallen, Helsingborg |
Sön 22/9
09:15 |
IK Eos F12 Toftahallen, Ödåkra |
Sön 22/9
12:15 |
F12/13 (födda 2012-2013) Toftahallen, Ödåkra |
Tor 26/9
19:30 |
ÄLI Basket Rönnehallen stora, Ängelholm |
Lör 28/9
11:30 |
Damer Div 2 GA-hallen, Helsingborg |
Lör 28/9
14:40 |
Kingfishers U13 Rosengårds sporthall, Malmö |
Lör 28/9
18:00 |
ÄLI F08-09 Rönnehallen stora, Ängelholm |
Senaste resultat
Lör 11/5
20:15 |
P10 (födda 2010), Kölista Lundbystrand 4, Göteborg |
34-25 |
Lör 11/5
16:30 |
Danderyd basket Sandeklevshallen, Göteborg |
27-9 |
Lör 11/5
15:45 |
SISU U14 Lundbystrand 3, Göteborg |
23-29 |
Lör 11/5
13:30 |
F10 (födda 2010) Sandeklevshallen, Göteborg |
20-7 |
Lör 11/5
12:45 |
Visby BBK Gamlestadshallen |
26-22 |
Lör 11/5
10:30 |
P10 (födda 2010), Kölista Lundbystrand 3, Göteborg |
39-19 |
Lör 11/5
09:00 |
F0809 (födda 2008-09) Vit Gamlestadshallen, Göteborg |
36-8 |
Fre 10/5
20:15 |
P10 (födda 2010), Kölista Lundbystrand 4, Göteborg |
32-43 |
Fre 10/5
18:45 |
F10 (födda 2010) Mölnlycke Idrottshall B |
11-5 |
Fre 10/5
17:15 |
F0809 (födda 2008-09) Vit Gamlestadshallen |
27-25 |
Kommande aktiviteter
Tis 30/7
20:00-21:00 |
Herrar Superettan »
Träning
GA-hallen Helsingborg |
Ons 31/7
20:00-21:15 |
Herrar Superettan »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Tor 1/8
17:30-19:30 |
P0809 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Tor 1/8
19:30-21:00 |
Herrar Div 2 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Fre 2/8
19:00-21:00 |
Herrar Div 2 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Mån 5/8
10:00-11:30 |
P0809 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Mån 5/8
12:30-14:30 |
Herrar Div 2 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Tis 6/8
10:00-11:30 |
P0809 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Tis 6/8
12:30-14:30 |
Herrar Div 2 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |
Tor 8/8
11:00-12:30 |
P0809 »
Träning
GA-hallen, Helsingborg |